A versenyek rendezője: Magyar Mid-Amatőr Golf Sportegyesület

​​

A Családi Hétvége kiírása

Résztvevők:                a MidAm Golf Sportegyesület tagjainak családtagjai és az Egyesülettel szimpatizáló golfozók.

Helyszín, időpont:     Birdland Golf & Country Club, Bükfürdő, 2024. július 27. 10:00, és július 28. 9:00

Játékforma:                 stableford 2 x 18 szakaszon

Kategória és díjak:     vegyes, nettó 1-3 helyezettek

Elütő:                           nem és korosztály szerint

Nevezési díj:               49.900,- / MidAm tag és családtagja

54.900,- / fenti kategóriába nem tartozó golfozók

Egyéb szabályok tekintetében a MidAm Golf Liga 2024 versenykiírása a mérvadó.

A Csapatverseny kiírása

Szabályok: A verseny az R&A Rules Limited szabályai, a Magyar Golf Szövetség (MGSZ) Versenyszabályzatának, a MidAm Golf Liga 2024 (MGL) kiírásának, valamint a Birdland Golf  & Country Club helyi szabályainak megfelelően kerül megrendezésre.

Résztvevők: A MidAm Golf Liga csapatversenyben résztvevő játékosai.

A verseny helyszíne: Birdland Golf & Country Club, Bükfürdő

​A verseny dátuma: 2024. július 27-28. (szombat 10:00 és 13:00, vasárnap 9:00)

Versenykörök kezdési időpontjai:

1. versenykör szombaton 10:00, 9 szakaszon,

2. versenykör szombaton 13:30, 9 szakaszon,

3. versenykör vasárnap 9:00, 18 szakaszon.

Gyakorlónap: 2024. július 26. (péntek), 50% greenfee kedvezmény, tee time foglalás kötelező a GOLFIGO-n keresztül vagy telefonon: +36 94 801 600

Játékforma: match play, hendikep figyelembevétele nélkül

Nevezési határidő: A nevezést a csapatkapitányok a mellékelt nevezési lapon adják le a Versenybizottsághoz a versenyt megelőző nap 12:00 óráig eljuttatva azt.

Nevezési díj:

49.900,-, amit előzetes átutalással kell teljesíteni az MMAGE Magyar Mid-Amatőr Golf SE OTP Banknál vezetett 11702067-20003043 sz. számlájára.

​A nevezési díj tartalmazza a versenyen és a díjkiosztón való részvételt, a Swiss Laboratory frissítőpontok igénybevételét, szombaton grillvacsorát, és a startcsomagot (ásványvíz, szendvics, gyümölcs, müzliszelet), a korlátlan range-használatot, a range shuttle használatot, valamint a gyakorlónapi kedvezményes pályahasználatot.

Elütők:
női – MidAm arany (női standard)
férfi – MidAm fekete (férfi standard)

Díjazás
A csapatok a MidAm Golf Liga 2024 kiírása szerinti Ligapontokat szerzik. Az MGL Egyéni kategóriában ligapontok nem szerezhetők.

Párosítás: az első versenykörben az egymás ellen játszó Csapatok tagjai a nevezési lapon feltüntetett sorrendben kerülnek összepárosításra. A második és a harmadik versenykör előtt minden csapatkapitánynak van lehetőség változtatni a sorrenden, legkésőbb a Csapat utolsó játékosának a beérkezését követő 10 percen belül, írásban, a Versenybizottsághoz benyújtva. A párosítás ezt követően a fentiek szerint kerül végrehajtásra.

A verseny lebonyolítási rendje: Az egyes csapatok a Ligában a versenyt megelőző napon elfoglalt helyezésük szerint kerülnek a 8-as táblán elhelyezésre, majd az 1-es csapat a 8-as ellen, a 2-es a 7-es ellen, a 3-as a 6-os ellen és a 4-es az 5-ös ellen mérkőzik meg. A második és a harmadik fordulóban a győztesek a győztesekkel, míg a vesztesek a vesztesekkel játszanak.

Játékformák:  fourball, best ball; single matchplay (play-off: foursome match play)

Pontok:

A páros vagy az egyéni játékos győzelme esetén 1 pontot, vereség esetén 0 pontot szerez a csapatának.

Döntetlen:

Játékos és ellenfele, avagy páros és ellenfél páros döntésre kell vigyék a mérkőzést. Amennyiben a versenykör végén döntetlenre áll a mérkőzés, úgy addig folytatják hirtelenhalál formájában a játékot, a kijelölt szakaszok újrajátszásával, amíg döntésre nem viszik a mérkőzést. Az így játszott play-off nem számít új versenykörnek.

Csapatok közötti, versenykörök végeztével előforduló döntetlen esetén a Csapatkapitányok kijelölnek 2-2 játékost, akik párost alkotva foursome match play játékformában egymás ellen játszanak a Versenybizottság által kijelölt szakaszo(ko)n és időpontban a hirtelenhalál szabályai szerint.

Eredményhirdetés: az utolsó eredmény lejelentését követő 15 percen belül.

Versenybizottság:   Révész Tamás (elnök), Harsányi Flóra, versenybírók

Versenybírók:            Révész Tamás

​Eredmények lejelentése: a mérkőzések eredményeit a játékos vagy ellenfele a klubház teraszán kialakított scoring area-ban, az egyes versenykörök végén köteles jelenteni haladék nélkül, de legkésőbb a következő játékkör megkezdése előtt 30 perccel.

Az eredmények vezetésére a Versenybizottság a GolfGameBook applikációt javasolja használni.

Fentiekben nem szabályozott kérdésekben a MidAm Golf Liga 2024 kiírása az irányadó! A bírók döntése végleges. A Versenybizottság a változtatás jogát fenntartja.