top of page

Szeberényi, Dittertová a MidAm Bajnokok

fotó: Szabó Péter

Kilenc nemzet, összesen 124 játékosa képviseltette magát a 9. Magyar MidAm Nyílt Golfbajnokságon, Zalacsányban, a Robert Trent Jones Junior tervezte Zala Springs Golf Resort 18 szakaszos bajnoki golfpályáján.

A Bajnokság egyértelműen legjobb játékosa, az idei évben 30. életévét betöltő Szeberényi Máté, három kupát is magasba emelhetett és a longets drive díjat is elvitte. Kilenc ütéssel utasítva maga mögé Jakus Hasek cseh játékost, 222 ütéssel állhatott fel Máté a dobogó legmagasabb fokára. Mindemellett nettó kategóriában -3 ütéssel elvitte a második helyet is és a Nemzetek Kupája (Nations’ Cup) küzdelemben, pedig a magyar, 3 fős válogatottat (Szeberényi Máté, Krämer András, Meznerics Gergő) vitte sikerre. Magyar Krisztián a második nap végén még 3 ütéssel lemaradva a bronzérmet jelentő 3. helyről várta a döntő napot, de a harmadik nap végére magabiztosan 5 ütés előnyt szervezve emelhette magasba a nemzetközi 3. helyért járó trófeát.

Hölgyek bajnokságában rajt-cél győzelmet aratott a cseh Silvie Dittertová, akinek a 260-as drive-jai repítették fel őt a dobogó legmagasabb fokára (76; 83; 76). A mezőny egyetlen pluszos hendikeppel bíró játékosa a longest drive és a nearest to the pin versenyeket is megnyerte. Második helyen honfitársa, Linda Sazavska végzett 82, 91, 88 ütéssel, míg a tavalyi nyílt bajnoknő, Kocsis Réka két ütéssel lemaradva, 84, 90, 89 ütéses teljesítménnyel végzett a harmadik helyen.

A Bajnokság legjobb férfi és női játékosának járó díjakat ennek megfelelően Szeberényi Máté és Kocsis Réka vehették át.

Egy igazán rendkívüli és nagyon ritka ütésnek is szemtanúi lehettünk Movik Gabriellának köszönhetően, aki 132 méterről a 16-os szakaszon 1 ütésből a lyukba talált. A hagyományoknak megfelelően Gabi minden játékost meginvitált a klubházban egy pohár pezsgőre!

Az idei évben első alkalommal meghirdetett Nemzetek Kupáján szoros volt a küzdelem, de végig Magyarország vezetett. A magyar válogatott az első napon 5 ütéses előnyt szervezett, amit mind a második, mind a harmadik napon sikerült megtartania.

1. Magyarország 149, 155, 157 (461)

2. Csehország 154, 155, 157 (466)

3. International 155, 164, 155 (474)

4. Ausztria 158, 165, 153 (476)

5. Szlovénia 172, 170, 155 (497)

6. Bosznia-Hercegovina 192, 176, 183 (551)

7. Vietnam 186, 193, 190 (569)

Ugyancsak újdonságként került bevezetésre a nettó kategóriák 2 nap utáni eredményhirdetése, ahol hölgyeknél Luu Thi Thu Huong „Hajni” végzett az élen nettó 134 ütéssel, akiket Erdei Éva (136) és Krénusz Andrea (141) követett.

Férfiak nettó A kategóriájában a sorrend: Krämer András, Szeberényi Máté, Magyar Krisztián.

Férfi Nearest to the Pin győztese: Hatvári Árpád

Gratulálunk a győzteseknek, köszönjük minden játékos részvételét és várunk szeretettel mindenkit szeptember 26-án Tatán, a MidAm Golf Tour 6. állomásán!