top of page

Szeberényi és Sajner a MidAm Bajnokok

Izgalmas és szoros versenyt hozott a 2023 évi MidAm Nyílt Golfbajnokság Zalacsányban, a Zala Springs Golf Resortban 2023. szeptember 1-3 között.

Habár Szeberényi Máté (72-76-74) hendikepsorrendben a 6. kiemelt játékos volt, mégis sikerült rajt-cél győzelmet aratnia abban a mezőnyben, ahol az első 66 játékos single hendikeppel rendelkezett.

A mezőny erősségét nemcsak az induláskori alacsonyabb hendikepátlag, de a második nap utáni CUT szintje is jól mutatta. Míg tavaly kétnapi összesített 201 ütésnél került meghúzásra a képzeletbeli vonal, addig az idei évben férfiaknál 177 ütésnél, hölgyeknél 188 ütésnél szabta meg a határt a döntőbe jutásra a Versenybizottság.

Szeberényi címvédő bajnokhoz méltóan kezdte a 11. Nyílt Bajnokságot, majd némi fáradtság jelét mutatta a második napon, de az utolsó körre erős fókuszba került. 11 szakasz után bogey-mentes -2-ben állt, majd ismét következett egy hullámvölgy, amiből már nem is tudott kijönni a 18. szakasz végéig, de Bajnoki címe így sem forgott veszélyben.

Második helyen Rádonyi Kristóf robbant be, szinte szó szerint. Az első két napi 77-77 ütéses köreit követően a 3. helytől 1 ütésre lemaradva várta ötöddmagával a döntő napját, ahol egy fantasztikus 73-mal örvendeztetett meg bennünket és önmagát. Az 54 szakasz során mindössze 2 dupla-bogey-t engedett meg magának, amit 5 birdie-vel korrigált is.

Harmadik helyen a cseh Jakub Hasek végzett, aki évről évre visszajáró versenyzője a Magyar Nyílt Bajnokságoknak. Szeberényivel vívott meccsei szinte már legendásak, de ezúttal a nagy visszavágó elmaradt az utolsó napi (és a mezőny egyetlen) eagle-je ellenére is, amit a 11-es szakaszon abszolvált sikerrel.

Férfiak között 71 ütéssel az brit Christopher Houldworth játszotta a mezőny legalacsonyabb eredményt.

Szeberényi a Nyílt Bajnoki cím mellett a Magyar Bajnoki címét is megvédte, mint ahogyan Rádonyi az Open Bajnoki második hely mellé behúzta a Magyar Bajnoki második helyet is. A dobogó 3. fokára Magyar Krisztián állhatott fel (79-75-77).

Hölgyeknél is címvédés történt. Az ukrán Galyna Zagorodnia stabil 80-81-81-es eredménnyel és összesítésben 16 ütéssel végzett az élen. Második helyen a négyes hendikepes cseh Linda Sazavska végzett 88-84-86 ütéssel, összesítésben 258-as eredménnyel. A harmadik helyre Sajner Zsuzsanna futott be 86-92-83-as eredménnyel.

A Női Bajnoki címért nagy küzdelem folyt. Sajner Zsuzsanna maga mögé utasította a teljes magyar mezőnyt. Bihari Gyöngyvér nagy hajrával (90-88-85) és folyamatosan javuló teljesítménnyel szerezte meg a második helyezést, míg a dobogó harmadik fokára a 2021-es Magyar Bajnoknő, Movik Gabriella állhatott fel.

A Nemzetek Kupájában 15 csapat nevezett. Közűlünk az első számú magyar csapat, a Krämer András, Meznerics Gergely, Szeberényi Máté, Zilahy Csaba alkotta Magyarország "A" csapat szerezte meg az elsőséget, ezzel átvéve a vándorkupát a Szlovák A csapattól.

A Liga csapattabellán komoly változások történtek a Bajnokság harmadik napján. A Még Mindig Te Jössz óriási hajrában az utolsó versenyeköröknek köszönhetően átvette a vézetést és meg is nyerte a 2023-as Liga Csapatbajnoki címet 56 ütéssel maga mögé utasítva az Utolsókból Lesznek az Elsők csapatát. Az év folyamán végig vezető A Sas Leszállt csapata a harmadik helyre csúszott le az utolsó két körben.